Lokomotiva
3
:
1
  • Bravo za Bijelo-plave koji su u svemu nadigrali Lokose i zaslužili sigurnu pobjedu u odličnoj atmosferi Opus Arene.

• 90'+1'

Utakmica je završila za Guedesa kojega mijenja Lovrić.

• 90'

3:1 - ŠOTIČEK

Poigravao se Duarte s loptom ispred svoga šesnaesterca, na kraju je ostao bez nje jer ga je nadmudrio brzonogi Šotiček koji potom uspjeva izbiti ispred Kolića i matirati ga.

• 90'

Uz prave ovacije s tribina izlazi Mierez, a nakon stanke duže od osam mjeseci u momčad se vratio Fućak koji je također zaslužio pljesak.

• 84'

Trostruka zamjena u našoj momčadi. Na klupu idu Matković, Nejašmić i Cokaj, u igri su Gržan, Mikolčić i Jugović.

• 82'

GOOOOL 3:0 - MATKOVIĆ

Priznat je čist pogodak, drugi za odličnog Matkovića!

• 80'

VAR

Provjerava se ova situacija u VAR sobi i to je, pokazat će se, čist pogodak!

• 79'

Evo nam novog pogotka! Nakon Pušićeva ubačaja iz prekida, Duarte je loptu glavom proslijedio prema Matković koji je na svega dva, tri metra od suparničkih vratiju i zakucava "loptu" u mrežu. No, pomoćni je sudac podigao svoju zastavicu i označio zaleđe.

• 76'

GOOOOL 2:0 - MIEREZ

Raaamoonnn! Ubacio je vrlo zapaženi Pušić, lopta je Mierezu opet na čelu i završava u donjem kutu ponovno nemoćnog Čavline.

• 74'

Kakvu smo sada šansu propustili za 2:0! U akciji su sudjelovali Matković, Mierez, Pušić i na kraju opet Matković koji je bio neometan na 11-12 metara, ali je pogodio igrača Lokomotive ispred gol-linije!

• 69'

Cokaj je pronašao Miereza pred vratima suparnika, opet je to bio precizan udarac glavom iako je naš napadač bio ometan u toj situaciji, ali je Čavlina zaustavio loptu.

• 65'

GOOOOL 1:0 - MATKOVIĆ

Napokon imamo vodstvo! Bukvić je loptu ubacio u kazneni prostor, Matić je glavom nastojao otkloniti opasnost, no pogodio je svog suigrača Mersinaja, što je iskoristio Matković i malo iskosa s lijeve strane sa 6 metara loptu smjestio u mrežu konačno nemoćnog Čavline.

• 64'

Karton za Nejašmića.

• 60'

Na klupu ide Smakaj, ulazi Vranjković.

• 57'

Crveni karton

Bartolec je zaradio izravni crveni karton jer je kao zadnji igrač obrane Lokomotive srušio Matkovića u prodoru, kada je mogao izbiti sam ispred Čavline.

• 55'

Čavlina se promeće u pravog junaka Lokomotive. Sada je Pušić idealno centrirao, Mierez još jednom dobro šutirao glavom, ali je vratar gostiju i ovaj puta spriječio pogodak!

• 53'

Duarte je dobro skočio pred vratima Lokosa i čelom loptu uputio ka suparničkim vratima, no čuvar mreže Zagrepčana je zasad nesavladiv.

• 52'

Odmah nakon dobivenog kartona Bubanja ide na klupu, u igri je Matić.

• 52'

Bubanja je "požutio".

• 51'

Nejašmić je dobro pucao glavom, opet je na mjestu vrlo zapaženi Čavlina.

• 49'

Matković bježi obrani Lokomotive i zdesna asistira Mierezu u srcu šesnaesterca. Ramonov je udarac s desetak metara blokirao je Mersinaj i tako vjerojatno spriječio pogodak...

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme, a Čop je u gostujućim redovima zamijenio Kastratija.

• Završno je prvo poluvrijeme uz dobru igru naše momčadi i nekoliko izglednih šansi, ali ipak bez golova.

• 43'

Opet Lokosi nešto više nastoje učiniti iz prekida. Glavom je pucao Bubanja, loptu je poslao pokraj lijeve vratnice.

• 41'

Nova prava šansa za Bijelo-plave! Matković je prošao desnom stranom i zavrnuo loptu u sredinu na glavu Mierezu. Uslijedio je trzaj čelom i kada se činilo da će to konačno biti 1:0, opet je Čavlina sačuvao svoju mrežu.

• 40'

Gosti su prvi puta pokušali ozbiljnije zaprijetiti i to preko Marića, ali je slabo "zahvatio" loptu i nije bilo nikakve prijetnje za Kolića.

• 37'

Nakon dobrog prodora Guedesa, loptu na ivici kaznenog prostora Matković glavom spušta za Pušića koji precizno cilja, međutim, Čavlina je siguran na svojim vratima.

• 32'

Blizu smo bili vodećem pogotku. Nejašmić je loptu proslijedio Mierezu u zoni udarac, šut sa 17 metara je bio prizeman i dosta neugodan, ali je za koji centimetar završio pokraj desne vratnice.

• 25'

Bukvić je još jednom ubacio s lijevog krila, Mierez pokušava glavom, no prave opasnosti po goste u ovoj situaciji nije bilo.

• 22'

Vrlo lijepa akcija Bijelo-plavih u kojoj je uporni Mierez izborio loptu uz aut-liniju, uslijedio je precizan pas za Bukvića koji slijeva traži Pušića na 6-7 metara od vratiju Lokomotive. Naš veznjak ipak ne stiže ovu asistenciju pretvoriti u pogodak!

• 19'

Bukvić je sam na udarcu sa 18 metara, ali ne pogađa okvir vratiju.

• 8'

Neugodan udarac Nejašmića s 25 metara, nije bilo Čavlini lako zaustaviti ovu loptu.

• 3'

Mierez je glavom postigao pogodak nakon ubačaja Pušića, ali je pomoćni sudac odmah pri centaršutu označio zaleđe pa gosti ne moraju krenuti s centra.

• Naprijed naši Bijelo-plavi!

• 19:14

Glavni sudac je Titlić (Potravlje), a njegovi su pomoćnici Radić (Split) i Mihalj (V. Gorica). Suci u VAR sobi su Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Jakšić (Split).

• 19:13

Evo i početnih 11 Lokomotive: Čavlina, Bartolec, Mersinaj, Bubanja, Leovac, Marić, Smakaj, Mudražija, Goričan, Šotiček i Kastrati.

• 19:12

Osijek će igrati u sastavu: Kolić, Prekodravac, Duarte, Jurišić, Guedes, Nejašmić, Cokaj, Bukvić, Pušić, Matković i Mierez. To znači da će Jurišić pokrivati poziciju lijevog stopera dok će Bukvić imati ulogu lijevog wing-beka.

• 19:10

Pozdrav s Opus Arene u iščekivanju vrlo važne utakmice naših Bijelo-plavih protiv izravnog konkurenta Lokomotive.